AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, 21 Mart Dünya Down Sendromlular günü kapsamında, Bayraklı Mansuroğlu mahallesindeki halı sahada, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ...

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci, down sendromlu çocuklarla bir araya geldi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, 21 Mart Dünya Down Sendromlular günü kapsamında, Bayraklı Mansuroğlu mahallesindeki halı sahada, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki down sendromlu çocuklarla bir araya geldi. Down sendromluların birer cennet hediyesi olduğunu belirten Nihat Zeybekci, “Onların aileleriyle birlikte mutlu olacağı İzmir’i ortaya çıkarmak boynumuzun borcudur” dedi.

Çocukların sevgi gösterisiyle karşılaşan Zeybekci, İzmir’in, yolları, kaldırımları, altyapısı, üstyapısı, trafiği, araçları her şeyiyle engelli dostu şehir olmak zorunda olduğunu vurguladı. Zeybekci, “Onların yüzde 100’ünün mutlu olacağı İzmir hedefliyoruz. Aileleriyle birlikte mutlu olacağı İzmir’i ortaya çıkarmak boynumuzun borcudur. Onların yüzünün gülmesi, koşup eğlenmesi, mutlu şekilde hayat yaşaması bizim amacımızdır. Bayraklı ilçemiz de bu konuda öncü, engelli dostu bir ilçemiz olacak” diye konuştu.

Zeybekci’nin, “Her şey güzel olacak değil mi çocuklar?” sözleri üzerine, çocuklar da hep bir ağızdan “evet” yanıtını verdi. Daha sonra çocuklar, Zeybekci ve Bayraklı Belediye Başkan Adayı Ali Aslan’ın birlikte durdukları kaleye şut çekti. Etkinliğin sonunda Zeybekci, çocuklara spor malzemesi hediye etti.

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın da federasyon bünyesinde engelli çocuklara sağladıkları imkanlar hakkında bilgi vererek “Engellileri seven, adlarıyla bilen Cumhurbaşkanımız’ın olmasından dolayı çok şanslıyız. Sayın Zeybekci’nin de engellilere verdiği desteği projelerde gördük. Yoğun programına rağmen çok sevdiği down sendromlu çocukları ihmal etmeyerek yanlarında oldu. Engelliler konusunda yapacaklarını da bildiğimizden tüm engelliler adına kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

İzmir'i Dinliyoruz...