Cumhur İtitifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci Torbalı’daki mitinginde ellerinde Türk Bayrakları bulunan 10 bini aşkın kalabalık tarafından, “İzmir’in Efesi Nihat Zeybekci”

“İzmir hazır ol, Zeybekci geliyor”

Cumhur İtitifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci Torbalı’daki mitinginde ellerinde Türk Bayrakları bulunan 10 bini aşkın kalabalık tarafından, “İzmir’in Efesi Nihat Zeybekci”, “İzmir hazır ol, Zeybekci geliyor”, “İzmir seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılandı. Yoğun ilgi karşısında “Bize güç verdiniz Allah sizden razı olsun” diyerek konuşmasına başlayan Zeybekci, işitme engellilerin işaret diliyle “Nihat” yazdıkların gören Zeybekçi, işaret diliyle “Daha güzel bir İzmir için” yanıtını verdi. Zeybekci’nin bu diyaloğu alanı dolduran vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı.

İzmir’in 21.yüzyılda ilkel sayılabilecek problemlerle uğraştığını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler hedefinde, şehirler yarışında yarış dışında kaldığını belirten Zeybekci, “Sahte Atatürkçüler, geri bıraktılar. Mazeretcilerin, bahanecilerin hayalleri bile bizim yapacaklarımıza erişemez. Ulaşsaydı bu şehri bu hale getirmezlerdi. 4,5 milyonluk şehrin çöplerini dağlara, tabiata atmak, yağmur suları kanalizasyona verildiği için her yağmurda şehri kanalizasyon basması bu şehre yakışıyor mu.”

AMA, FAKAT, LAKİN, ANCAK”

Kılıçdaroğlu’nun Torbalı’daki mitinginde büyükşehirin yapması gereken hizmetlerle ilgili tek kelime söylemediğini, yine “ama, fakat, lakin, ancak”tan başka bir şey diyemediğini ifade eden Zeybekci. “Şehre kanalizasyon basıyor, İzmirli kardeşim trafikte yaşlanıyor, çöpler tabiata atılıyor, Torbalı’ya köprülü kavşak lazım dediğimizde omuzunu çekiyor. ‘Ne gerek var, ceketimizi assak kazınırız’ diyorlar. Bunların eline ceketerini verecek misiniz, hatta ceketsiz gönderecek misiniz” diye konuştu. “Gök kubbe çökmedikçe, yer yarılmadıkça Türk Kürt kardeşim bu topraklarda kıyamete kadar kardeşçe yaşayacaktır. Birilerinin hevesleri kursaklarında kalacaktır” ifadesini kullanan Zeybekci, torbalının problemlerini bildiklerini, işi, aşı, huzuru, kardeşliği büyüteceklerini söyledi.

KONAK TÜNELİ ÇOK ÜZÜLMÜŞ

İzmir’in coğrafyanın en avantajlı şehri iken varlık içinde yokluk çeken şehir haline gediğini dile getiren Zeybekci, ekonomik büyüklük olarak İstanbul’un ardından gelirken memur şehri Ankara’nın da gerisinde kaldığını, genç işsizlik oranının Türkiye ortalamasının çok üzerinde yüzde 26.5 olduğunu belirterek “Yap diyorsun yapmıyor, yapayım diyorsun yaptırmıyor. Konak Belediye Başkanı, Konak türelinden geçmemek için yemin etmiş, Konak tüneli de çok üzülmüş” diye konuştu.

Torbalı’nın İzmir’in parlayan yıldızı olacağını vurgulayan Zeybekci, “İçme suyu şebekesi baştan sona yenileyeceğiz, 200 yıl ellenmeyecek şekilde çözeceğiz. Otopark, yağmur suyu kanalları, çöpün modern depolanması ekonomiye kazandırılması ve çıkan gazdan elektrik üretilmesi, trafiği rahatlatacak köprülü kavşaklar, alternatif yollar, raylı sistemlere ilaveleri halledeceğiz. Kılıçdaroğlu’nun adayı ne yapacakmış, Brüksel’e ofis açacakmış. Niyeti bozuk gelmeyecek Türkiye’ye. İlçe belediye başkanı 180 gün ne yapar yurt dışında? Seferihisar’da satmadık 1 metrekare yer bırakmadı. Seferihisarlılar Saat Kulesine sahip çıkın diyor” dedi. İzmir’de 3, 6, 9, 12 va 24 ayda yapacaklarını aktaran Zeybekci, otobanda ücreti geçiş sisteminin de Torbalı kavşağı sonrasına alındığını söyledi.

TERÖR ÖRGÜTÜYLE BAĞLANTILI 27 KİŞİ LİSTEDE

Terör örgütünün yönlendirmesiyle hareket eden HDP yöneticilerinin, “İzmir’de adayımız CHP’nin adayıdır” derken, başka bir yöneticisinin ise “Bizim desteğimizle seçilen belediye başkanları bunu unutmasın, bedeli var” ifadesini kullandığını hatırlatan Zeybekci, aralarındaki ittifakı ve neyin karşılığında yapıldığını açıklamaya çağırarak, terör örgütüyle bağlantılı 27 kişinin meclis üye listesinde yer aldığını bildirdi. İzmirlilerin bu oyunu bozacağını söyleyen Zeybekci, 31 Mart akşamı Konak meydanında zeybeğin oynanacağını belirterek “Türk bayraklarıyla Konak meydanında toplanmaya hazır mısınız, o meydana başka sözde bayrakları ve posterlerin açılmasına hayır diyor muyuz” ifadesini kullandı.

BAŞTERZİ'YE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Nihat Zeybekci, önceki gün silahlı saldırıda yaralanan AK Parti Selçuk Belediye Başkan Adayı Osman Başterzi’yi hastanede ziyaret etti. Doktorlardan Başterzi’nin sağlık durumu hakkında bilgi alan Zeybekci, geçmiş olsun dileklerini iletti, sohbet etti.

İzmir'i Dinliyoruz...