AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’den kendisi için  “ithal aday” diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt geldi. Kılıçdaroğlu için, “Kendisi bir zamanlar Kağıthane’ye Kağıttepe diyen bir İstanbul Belediye...

Zeybekci: “Bunları söylemek de siyasi acizliktir”

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’den kendisi için  “ithal aday” diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu için, “Kendisi bir zamanlar Kağıthane’ye Kağıttepe diyen bir İstanbul Belediye Başkan adayıydı. Kendisinin nereli olduğu ve İzmir’den de milletvekili olduğunu söylemek belki siyasete saygısızlık olur. Ben o konuda nezaket göstermek istiyorum” diyen Zeybekci, CHP Lideri’nin bu ifadesi için “siyasi acizlik” yorumunu yaptı. 

Soyadına bakanın kendisinin nereli olduğunu gayet iyi anlayacağını ifade eden Zeybekci, şöyle konuştu:

“İzmirli hemşerilerimin, benim ne kadar İzmirli olduğumdan ve İzmir’i ne kadar iyi bildiğimden herhalde tereddütleri yoktur. Kaldı ki böyle bir şeyi tartışmak siyasete saygısızlık, siyasette ilkesizliktir. Söyleyecek bir şey bulamadığı için bunları söylemek de siyasi acizliktir. Her söze vardır bir cevabımız bizim, bir söze bakarız söz mü diye, bir de söyleyene bakarız..  Gerisini söylemeyeyim anlar o”

İzmir'i Dinliyoruz...