İzmir Spor Kulüpler Birliği Vakfı (İZVAK) üyeleriyle bir araya gelen AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekci, kulüp yöneticilerinden beklentilerini dinlerken ...

Zeybekci: Sadece futbol değil ,tüm branşlara desteğe hazırız

İzmir Spor Kulüpler Birliği Vakfı (İZVAK) üyeleriyle bir araya gelen AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekci, kulüp yöneticilerinden beklentilerini dinlerken, spor turizmi de dahil sportif alandaki projeleri hakkında bilgi verdi.

Toplantıya Enerji eski Bakanı Taner Yıldız, Karşıyaka AK Parti Belediye Başkan Adayı Ayda Maç, İZVAK Başkanı Ali Erten, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Karşıyaka Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Altınordu Başkanı Mehmet Özkan, Altay Başkanı Özgür Ekmekcioğlu, İzmirspor Başkanı Mustafa Gürkan katıldı.

Toplantıda tavsiyelerde de bulunan Nihat Zeybekci, İzmir’de yalnız futbolda değil tüm branşlarda spor altyapısının gelişmesi için destek vermeye hazır olduklarını belirterek, “Yapacağınız yol haritasını sizinle her yerde paylaşmaya, kamuoyu önünde hem kendimi bağlayıcı hem de bakanlıkla ilgili kısımları açıkça deklare etmeye ben de varım’ dedi.

Göztepe ve Altay’ın statlarının yapımının sürdüğünü, Karşıyaka Stadı’nın yapımının ise açılan davalar nedeniyle durduğunu, önündeki yasal engelleri kaldırarak tekrar ihale aşamasına getirdiklerini belirten Zeybekci, “Ben ilçe statlarından yanayım, taraftarların yürüyerek gidebilecekleri, dostlukları, birliktelikleri geliştirebilecekleri statlardan. Ama Karşıyaka’da bunun önüne set koymak için davalar açıldı. Yapılan haksızlıklara karşı her birimiz de taraf olmalıyız. Bir-iki kişi çıkıyor kilitliyor, arkada onbinlerce kişi ses çıkarmıyor” diye konuştu.

SONUNA KADAR VARIM

“Biz şampiyonların çıkacağı bu şehirde, sahayı beslemek için belediye olarak pınarın önünü tırnaklarımızla açmaya varız” diyen Zeybekci şöyle devam etti:

“Siz söyleyin ne yapmamız gerekiyorsa yapalım. Ben varım. Şehrin spor anayasasını yazalım ve herkes buna uysun. Hep beraber silkinmemiz ve bu kente sahip çıkmamız gerekiyor. Kime ne diyeceksek; hükümetin ihmali varsa, getireceğiniz her türlü pankartı taşımaya da varım.”

DEVRİM YAPALIM

“Gelin İzmir’de bir devrim yapalım, yerli kaynaklarımızla, çocuklarımızla yolumuza devam edelim. İzmir futbolunda yabancı oyuncu yok diyerek çıkalım” diyen Zeybekci, Süper Lig’de takımların 11 yabancı futbolcu ile sahaya çıkmasının içini burktuğunu belirtti.

BALÇOVA’DA ESNAFI ZİYARET ETTİ

Seçim Koordinasyon İlçe Merkezi’nin açılışı için Enerji eski Bakanı Taner Yıldız’la Balçova ilçesine de giden Nihat Zeybekci, Ata Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti. Esnafın beklenti ve taleplerini dinleyen Zeybekci, yolda vatandaşlarla da sohbet etti, İzmir’in sorunlarının çözümünün 1 Nisan’dan itibaren başlayacağını söyledi. Balçova Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını da gerçekleştiren Zeybekci, partililerden tek tek vatandaşlara ulaşmalarını, çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamalarını istedi.

İzmir'i Dinliyoruz...