İzmir yıllardır beklediği Şehir Tiyatroları’na kavuşacak. 365 gün sanat ve kültürle iç içe yaşayacak. Şehir Tiyatroları, aynı zamanda bir okul olarak da hizmet verecek.

Proje Detayları

Geleceğin sanatçılarını keşfedip, kültür-sanat dünyamıza kazandırmak amacıyla kurulacak olan İzmir Şehir Konservatuvarı tüm İzmirlilere hizmet verecek. Konservatuvarda Türk Müziğinden batı müziğine, danstan tiyatroya pek çok sanat dalında eğitim verilecek.

Proje Detayları

İzmir yılın 365 günü fuar organizasyonu gerçekleştirilen bir şehir haline gelecek. Şu anki Kültürpark, festivaller alanı olacak. Kültürpark’ta eski fuar alanının nostaljisi korunarak her yıl 10 gün süren bir uluslararası festival organizasyonu düzenlenecek....

Proje Detayları

Dünyadaki çağdaş örneklerinde olduğu gibi şehir hafızasını geçmişten geleceğe taşıyacak bir Modern Sanat Müzesi İzmir’e kazandırılacak.

Proje Detayları

İzmir içerisindeki müzelerin sayısı arttırılacak. Her ilçede İzmir’in tarihi, kültürel ve sanatsal değerlerinin sergilenebileceği alanlar olarak müzeler planlanacak ve hayata geçirilecek.

Proje Detayları